RAZISKAVE

raziskava o partnerjih in zakoncih diplomatov med pandemijo

V letu 2023 je Eufasa zaključila že drugo obsežno raziskavo. Naslov zadnje raziskave je Two Years of Covid-19: Diplomatic Partners and Spouses During a Pandemic

Raziskava vsebuje poleg ugotovitev tudi, priporočila Ministrstvom za zunanje zadeve članic EU. Glavna priporočila zajemajo predvsem hitro in zanesljivo podajanje informacij neposredno partnerjem in zakoncem z angažmajem pisarne za družine (Family Office), če je potrebno nudenje možnosti evakuacije, omogočanje lažje zaposlovanje, nudenje bivališč, ki so primerna za družine ter tudi nudenje strokovne psihološke podpore.

Vse partnerje in zakonce vabimo k branju raziskave.

Raziskave o pokojninah

Vabimo vas, da si preberete raziskavo o pokojninah med partnerji in zakonci diplomatov držav članic EU. Usmerjena je v odkrivanje težav in iskanje rešitev, kot predlog nacionalnim ministrstvom za zunanje zadeve.